Elżbieta Seredyńska – pisarka, autorka książki Siostry półkrwi


Elżbieta Seredyńska


Autorka książki „Siostry półkrwi”Urodziłam się w Krakowie 23 lutego 1990 roku. Swoją pierwszą powieść zaczęłam pisać, mając dziewięć lat. Była zatytułowana Witaj, Soneczko! i opowiadała o losach mojej wiernej towarzyszki dzieciństwa – kocicy Sonii.

Poważne zamiary pisarskie odkryłam w lecie 2008 roku, kiedy to pierwszy raz usiadłam z otwartym folderem Worda i zaczęłam po prostu pisać. To wtedy narodził się w mojej głowie pierwowzór Sióstr półkrwi. To wtedy także uznałam, że pisanie to coś, czym chcę się zajmo-wać przez całe życie.

Skończyłam XX Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Staffa w Krakowie. Po liceum bar-dzo chciałam dostać się na filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym. Niestety nie dostałam się, więc zaczęłam studiować pielęgniarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szyb-ko przerwałam studia. Wróciłam do studiowania rok później, już na filologii polskiej, specjal-ności: edytorstwo.

Choć od podstawówki miałam bardziej ścisły umysł, postawiłam na karierę związaną z do-skonaleniem warsztatu pisarskiego.

Niestety, pod koniec 2012 roku ciężko się rozchorowałam. Trafiłam do szpitala. Do tej pory nie udało mi się ukończyć studiów.

Pracuję jako recepcjonistka w biurowcu, z pasji – piszę i jeżdżę na snowboardzie. Intensyw-nie myślę nad ukończeniem studiów, już niekoniecznie filologii polskiej.


Profil autorki na portalu: